Zapowiedź meczu: Kibole kolejnym rywalem

Po trzech tygodniach przerwy, seniorska drużyna Vitcovii rozegra w końcu mecz na własnym stadionie. Rywalem - Drużyna Wiary Lecha, wicelider tabeli.

Kibole są w świetnej formie. Wygrali ostatnie osiem pojedynków - sześć w lidze oraz dwa w pucharze. W tym bardzo ważny, ubiegłotygodniowy pojedynek, kiedy w meczu o pozycję wicelidera pokonali u siebie Lechię Kostrzyn 1:0.

Zawodnicy DWL imponują zwłaszcza w ofensywie - w dziesięciu kolejkach obecnego sezonu zdobyli aż 34. bramki. Sporo  goli również tracą, bowiem ich bramkarze siedemnastokrotnie wyciągli piłkę z siatki. Barwach naszych jutrzejszych rywali występuje lider klasyfikacji strzelców poznańskiej Klasy Okręgowej grupy wschodniej - Dawid Kaczmarek. Ma on w dorobku dziesięć bramek.

Witkowianie przerwali swoją passę czterech zwycięstw z rzędu w ubiegłą sobotę w Trzemesznie, gdzie ulegli liderowi w stosunku 1:2.

W jutrzejszym meczu trener Stanisław Drozda będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników oprócz powracającego do zdrowia Mateusza Pietrowskiego. W kadrze meczowej będzie mógł się również znaleźć Łukasz Szeląg, który po ponad pół roku powrócił do treningów.

W pierwszym meczu ligowym w tym roku, Vitcovia zremisowała u siebie z Wiarą Lecha 1:1, wyrównując w końcówce spotkania. W rundzie jesiennej DWL wygrała u siebie 3:0.

Początek jutrzejszej rywalizacji o godzinie 15.

25.03.17 – Klasa Okręgowa: Vitcovia – Wiara Lecha 1:1
20.08.16 – Klasa Okręgowa: Wiara Lecha – Vitcovia 3:0